wz

III. Podještědský slet Liberec 20.-22.6.2008

účastnice: Jitka a Jana Vávrovy, Dana Rychnovská, Veronika Vondráčková, Pavla Gerlingerová, Klára Jonasová, Jitka Šichtancová, Kristýna Cetlová, Tereza Zajícová, Veronika Šimberová

K průběhu sletu jsme dostali spoustu informačních materiálů, abychom posléze zjistili, že je všechno jinak:-)Vyjeli jsme kolem páté hodiny odpolední objednanými autobusy, z naší župy jely tři. Cesta byla nekonečná, ono do Liberce to přece jenom trvá, ale když se dala dohromady neochota řidiče zastavovat byť jenom na čůrání, jeho šnečí tempo a trocha bloudění, stalo se z naší cesty tak trošku utrpení hlavně pro kluky, kteří nasávali v hospodě ještě před odjezdem a pak nemohli vydržet:-) Na místo určení jsme tak dorazili jako poslední asi v jedenáct hodin večer totálně umoření, znechucení a žízniví:-)) To však naše výprava netušila, jaké další překvapení pro nás měli pořadatelé. Bydlely jsme v pátém patře základní školy, bez výtahu? Takže už beztak mizerná nálada byla doražená tímto zjištěním. Když jsme konečně všechny vytahaly kufry a vůbec všechny bágly až nahoru, uložily jsme nejmladší holky, půlka starších zůstala s nimi a my zbytci, nebo spíš zbytkyně:-) jsme vyrazily do ulic. Zjistily jsme, že kluci už našli osazenstvo ze Židlochovic a z Bránic, takže jsme se k nim připojily. Sranda byla veliká, když nás vyhodili kvůli zavíračce z hospody, vrátili jsme se na školní dvůr, našly se i dvě kytary, nějaký to vínko taky, takže se popíjelo a zpívalo skoro do rána:-)

Zapomněla jsem podotknout, že v rámci změn nám změnili zkoušku z poledne na sedmou hodinu ranní:-( Zkouška však proběhla v klídečku, stejně jsme trénovali skoro celou dobu nástup na plochu a odchod z plochy, tak jsme se ani moc nenadřeli:-) Po návratu do školy se rozhodovalo, co s načatým dnem. Menší holky chtěly do ZOO, tak Jitka, Verča a Janča šly s nima, já jsem zůstala se zbytkem ve třídě a doháněly jsme spánkový deficit. Když se holky vrátily, naobědvaly jsme se a šly jsme s Jitkou a s menšíma holčinama na jejich zkoušku skladby Bossa Nova. Během zkoušky začalo pršet, ale holky byly statečný a vydržely to. Bodejť by taky ne, když měly slíbenej aquapark Babylon:-) Po návratu ze zkoušky jsme se hodily do gala = do cvičebního a mazaly jsme na náměstí, kde se konalo oficiální zahájení sletu. Stihly jsme to tak tak, akorát se řadily jednotlivé skladby k nástupu. Zahájení bylo moc pěkný, mluvil tam primátor Liberce a spousta dalších lidí, mávalo se praporama, hrála muzika a vůbec to bylo celý takový slavnostní.

Hned po skončení jsme zas jely zpátky do školy, fofrem jsme se navečeřely a už nás vezla šalina k aquaparku. Našly jsme to bez problémů, proudily tam takový davy, že jsme se nemohly splést. Všichni jsme se tam pořádně vyřádili a vyblbli, akorát že jsme pořád musely mít oči na stopkách a hlídat si ty naše křepelky, aby se nám někde v těch davech neztratily nebo neutopily. I když mám teda takovej pocit, že všechny plavou líp než já, takže o utopení by asi v jejich případě nemohla být řeč, spíš aby je nesmetl někdo z tobogánu nebo z nějaké jiné atrakce. Když se všichni dosyta nabažili, vykoupali, vyfénovali a oblíkli, mohli jsme vyrazit na zpáteční cestu. Uložily jsme holčičky a znovu vyrazily do víru velkoměsta:-) Opět jsme celou noc propili, ráno se nám zas nechtělo vstávat, taky po hodině spánku, kdo by se divil? Musely jsme totiž na generální zkoušku. Všechno proběhlo v pořádku, sluníčko svítilo, odpolední návštěvnost hlavního programu sice nebyla nijak závratná, ale dalo se říct, že tam bylo celkem dost lidí, když se k tomu přidali i cvičenci:-) Všechno klapalo podle plánu, skladbu jsme odcvičily poněkud s nostalgií, protože to vlastně bylo takové rozloučení s Výletem. Menší holky si skladbu taky užily, měly velký úspěch.
Hned po skončení vystoupení jsme se musely dostavit na seřadiště autobusů. Ty nás rozvezly do škol pro už připravené a spakované věci, abychom mohli hned vyjet. Vzhledem k tomu, že jsme vyjížděli z Liberce kolem šesté odpolední a přijeli jsme domů po půlnoci, měly holky na pondělí napsané omluvenky do školy, z čehož měly všechny velkou radost:-) Jinak celkově zhodnoceno byl III. Podještědský slet velice vydařená akce, akorát příště by se mohlo něco takového konat kapánek blíž ? příští rok bude Sokolské Brno:-)

««« Předchozí text: 22. slet v USA Následující text: III. Sokolské telovýchovné slávnosti 25.-27.6.2010, Trenčín »»»

autor: Dana | 9. 10. 2009 Pá 08.18 | tisk | Akce |0 | 275x

Fotogalerie