wz

Doškolovací seminář RD+PD Brno 10.3.2007

účastnice: Dana Rychnovská, Veronika Vondráčková, Jana Vávrová Jitka s námi tentokrát nemohla jet kvůli bolestem zad. Seminář probíhal v tělocvičně Sokola Brno I. Sešlo se nás cca 30, většinou starších cvičitelek. Na začátku jsme se věnovaly krátkému protáhnutí.

Dvě lektorky jógy nás seznámily teoreticky, ale především prakticky, s jógou pro nejmenší děti. Zahrály jsme si na nejrůznější zvířátka, ke každému cviku patřila krátká básnička nebo písnička. Bylo to docela náročné, protože jsme si neustále lehaly na podložku a zase jsme vyskakovaly, pobíhaly okolo apod. Děti si vlastně ani neuvědomují, že cvičí jógu☺Po krátké přestávce na občerstvení jsme absolvovaly přednášku o první pomoci při úrazech dětí. Profesionální záchranářka nám rozdala seznamy s věcmi, které by neměly chybět v našich lékárničkách. Velmi nás to pobavilo☺protože v lékárničce máme tak možná Ibuprofen a nějaký obvaz. Nicméně jsme se rozhodly, že stav lékárničky musíme obnovit. Dozvěděly jsme se nejrůznější nové poznatky např. z resuscitace, hypoglykemických šoků? Po obědě jsme se věnovaly metodice nácviku některých prvků ? jak naučit děti oblouk při hodu, nácvik kotoulu vpřed pomocí básniček atd. Mírné překvapení vyvolaly nové trendy u kolektivních her. Bylo nám kladeno na srdce, že nemáme s dětmi hrát vylučovací hry, ale naopak stmelovat kolektiv, protože toho špatného na ně v životě čeká dost a dost. K relaxačním hrám už jsme se nedostaly, proto nám přednášející rozdaly alespoň spoustu materiálu s návodem na některé hry, na netradiční využití nářadí v tělocvičnách apod. Myslím, že jsme si užily zajímavou sobotu a získané poznatky se nám určitě budou v budoucnu hodit.

««« Předchozí text: 2. secvičná na XIII. gymnaestrádu v Turnově 2.-4.3.2007 Následující text: XIII. světová gymnaestráda Dornbirn, Rakousko 6.-15.7.2007 »»»

autor: Dana | 18. 5. 2009 Po 08.19 | tisk | Doškolovací semináře |0 | 184x

Fotogalerie